Teröristler Halep’te ikinci kez hezimet yaşadı

  • 08 Temmuz 2015
  • 745 kez görüntülendi.
Teröristler Halep’te ikinci kez hezimet yaşadı

Nusra liderliğindeki terörist grupların Halep’in Cemiyetu’z- Zehra bölgesine yaptığı ikinci saldırının da başarısız olduğu bildirildi.

El Alem televizyonunun haberine göre dün Cemiyetu’z- Zehra bölgesine girmek için Resul Azam camii yakınlarında iki koldan saldırı başlatan terörist gruplar ağır kayıplar verdi.

Terörist grupların bombalı araç saldırısıyla bölgeye girmeye çalışmasından sonra başlayan çatışmaların bir saat kadar sürdüğü ve çok sayıda militanın öldürüldüğü bildirildi.

Dün Nusra üyesi bir Suudi militanın düzenlediği intihar saldırısı ile 25 Suriye askerinin öldürüldüğü öne sürülmüş; ancak daha sonra bombalı aracın hedefine varmadan Suriye ordusu tarafından imha edildiği açıklanmıştı.

Suriye ordusunun Halep’in Raşidin semti ve Bilimsel Araştırma Merkezi yakınlarında düzenlediği operasyonlarda da çok sayıda militanın öldürüldüğü veya yaralandığı bildirildi.

Öte yandan Hama kırsalında da Nusra Cephesi ve müttefiklerine yönelik operasyonlar yapan Suriye ordusunun terörist grupların bulunduğu el-Kerim ve Eşrefiye bölgelerine girdiği belirtildi.

Haseke’de ise IŞİD’in Suriye ordusu tarafından kontrol altına alınan Gveyran bölgesine yönelik saldırısı püskürtüldüğü ve çok sayıda IŞİD militanının öldürüldüğü bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.