Terörle Mücadelede Suriye Ordusunun Başarılı Operasyonları Sürüyor…

  • 12 Mart 2015
  • 619 kez görüntülendi.
Terörle Mücadelede Suriye Ordusunun Başarılı Operasyonları Sürüyor…

Suriye Ordu ve silahlı kuvvetlerine bağlı ordu birliklerinin ülkenin muhtelif bölgelerinde terörle mücadele kapsamında sürdürdüğü başarılı operasyonlarında kiralık tekfirci teröristlerin ağır kayıpları sürüyor.

Eski Halep’te teröristlerin Saldırısı Çökertildi Çok Sayıda Terörist Öldürüldü

Askeri kaynak, ordu birliklerinin eski Halep’te Kale’nin doğusuna düzen Abdulhamit el Zeharivi Okuluna sızma girişiminde bulunan teröristlerle girdikleri çatışma sonucunda terörist saflarında çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülmesine yol açtığını söyledi.

1986 yılından beri UNESCO tarafından dünya mirası listesine giren eski Halep kentindeki pazarlar ve tarihi eserler, Türkiye rejimine bağlı tekfirci terör örgütleri tarafından bir çok saldırıya maruz kalmış bir çoğu yakılıp yıkılmıştı.

Dera Kırsalında Nusra Cephesi Hücreleri Çökertildi

Askeri kaynak, ordu birliklerinin Dera kırsalı Tıysya beldesinde tekfiri terör örgütlerinin hücrelerine yönelik düzenlediği başarılı operasyonlar sonucunda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Kaynak, birliklerin Lucat Bölgesi Cedel el Şiyyah ekseni üzerinde Nusra Cephesi teröristlerinin hücrelerine yönelik düzenledikleri başarılı operasyonlar sonucunda çok sayıda teröristi öldürdüklerini içindekilerle birlikte birkaç araçlarını da etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Kaynak, birliklerin Dera kuzey kırsalı el Hirak kenti batısındaki Deyr Salt Bölgesinde teröristlerin hücrelerine yönelik başarılı operasyonlar sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini askeri teçhizat ve cephanelerini de imha ettiklerini söyledi.

Kunaytra Meshara’da Çok Sayıda Tekfiri Terörist Öldürüldü

Askeri kaynak, ordu birliklerinin Kunaytra kırsalında Dera il sınırına yakın Meshara Beldesinde tekfiri terör örgütleri saflarında çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini, içindekilerle birlikte bir araçlarını da etkisiz hale getirdiklerini ifade etti.

Öte yandan medya organları Kunaytra kırsalı Kodna Köyünde, İsrail istihbarat kollarından olan sözde “birinci ordu” adlı örgütten 12 terör elebaşı yanı sıra onlarca teröristin öldüğünü bunlardan 85’inin İsrail ve Ürdün hastanelerine taşındıklarını söyledi

Kaynaklar, ölen teröristlerin içinde en bariz “askeri komutanlardan” “Ebu Usame el Nuaymi’nin de bulunduğunu da belirtti.

İdlib Kırsalının Bir Çok Bölgesinde Teröristlerin Ağır Kayıpları Sürüyor

Ordu birlikleri İdlib kırsalı Naciye, Ayn el Barde , Çiftlik, Hac Hammud, Taybat, Siycre, Ayn Şeyb, el Rami, Ayn Martin, el Maezule, el Hebat Arzı, Kminas, Tel Denit ve Muardibsi bölgelerinde teröristlere ait yuva ve kümelenme yerlerini hedef aldı.

Operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirten kaynak; cephane, silah ve mühimmatlarının da imha edildiğini sözlerini ekledi.

Homs Rahum Köyünde Bazı IŞİD Teröristleri Öldürüldü

Askeri kaynak; ordu birliklerinin doğu Homs kırsalının Cbab Hamad, Tedmuriye, Um Tebabir, Mesada ve Bergusiye bölgelerinde terör örgütlerin kümelenme yerleri ve karargahlarını imha ettiklerini belirti.

Bu arada Homs kırsalının Rhum Köyünde teröristlerin toplanma yerlerini hedef alan ordu birliklerimiz çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp silah ve mühimmatlarını da imha etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.