Tuğgeneral Emir Hatemi, İran ile Irak arasındaki askeri işbirliğinin bölgede barış, istikrar ve güvenlik sağladığını belirtti.

  • 02 Mayıs 2019
  • 1.305 kez görüntülendi.
Tuğgeneral Emir Hatemi, İran ile Irak arasındaki askeri işbirliğinin bölgede barış, istikrar ve güvenlik sağladığını belirtti.

İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, bugün sabah saatlerinde Tahran’da Irak donanma komutanları ve hava savunma kuvvetleriyle görüştü.

Tuğgeneral Emir Hatemi bu görüşmede bölge ve dünyadaki siyasi ve güvenlik durumlara atıfta bulunarak “İki ülke için var olan fırsatlarla tehditler bu ülkelerin menfaatini sağlamakla ekonomik büyümesinin yanı sıra bölgede istikrar ve güvenliğin kurulması için yetkililerin daha fazla istişare yapmalarını gerektiriyor” dedi.

İran ile Irak arasındaki askeri işbirliğinin bölgede barış, istikrar ve güvenlik sağladığını belirten Tuğgeneral Hatemi, Tahran’ın Bağdat’la ilişkilerini geliştirme yönünde kararlı olduğunu açıkladı.

Irak askeri üst düzey komutanları da bu görüşmede iki ülke arasındaki siyasi, güvenlik, dini ve sosyal bağlara değinerek, İran_Irak ilişkilerinin güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.