Tuğgeneral Nakdi: Paris Saldırısıyla İslam Dünyasına Karşı Psikolojik Harp Yürütülmek İsteniyor…

  • 14 Ocak 2015
  • 911 kez görüntülendi.
Tuğgeneral Nakdi: Paris Saldırısıyla İslam Dünyasına Karşı Psikolojik Harp Yürütülmek İsteniyor…

İran İslam Cumhuriyeti Gönüllü Güvenlik Güçleri (Besic) Komutanı Tuğgeneral Muhammed Rıza Nakdi, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo‘ya düzenlenen saldırıyla İslam dünyasına karşı psikolojik harp yürütülmek istendiğini belirtti.

Tahran’da düzenlenen “Medya ve Besic” konulu konferans öncesi gazetecilerin sorularına cevap veren Nakdi, “Batı’da İslam ve Müslümanlara karşı savaş taktik değiştirdi. Yeni taktikleri psikolojik harp yöntemidir” dedi.

Batı’nın psikolojik savaş alanının stüdyolar, televizyonlar ve sosyal medya olduğunu belirten Nakdi, Paris’teki saldırının, Avrupa halklarının İslam’a artan ilgisinin önünü kesmek için gerçekleştirildiğini belirtti.

Rıza Nakdi, “Müslümanların Batı medyasının zorbacılığına karşı dik durması gerektiğini” dile getirerek, “Bu alanda Batı, elindeki imkanlar yönünden çok güçlü. Onların karşısında imkanlarımız ve elimizdeki teçhizat sınırlı. Bu adaletsiz savaşta ancak İslam dünyasındaki medyanın birlikte hareket etmesiyle başarıya ulaşabiliriz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.