Tuğgeneral Sabbahiferd: Her uçuş sistemi İran radarları tarafından engellenebilir

  • 17 Ocak 2022
  • 53 kez görüntülendi.
Tuğgeneral Sabbahiferd: Her uçuş sistemi İran radarları tarafından engellenebilir

İran Ordusu Hava Savunma Komutanı, İran’ın üç boyutlu sistemleri inşa ettiklerini ve bunların işletmeye alındığında ‘Herhangi bir uçuş sistemi, radarlarımız tarafından tespit edilebilir, önlenebilir ve yüzleşebilir’ dedi.

İRNA ajansına göre, İmam Ali (a.s) Askeri Akademisi komutanları ve öğrencileri arasında konuşan Tuğgeneral Alirıza Sebbahiferd,  “İran’a dayatılan savaşta düşman, İran ordusunun ve teçhizatının hazır olmadığını sanıyordu ama dünya İran milletinin o silahlarla, 8 yıl nasıl savaştığını ve zafere kavuştuğunu gördü.” dedi.

Sebbahiferd, “Dayatılmış savaşın başlangıcında Baas rejiminin 350 uçağı vardı, ancak savaşın sonunda sayıları 950’ye ulaşırken, İran ordusu 8 yıl boyunca düşmanın uçaklarından 650 kadarını vurdu ve bu İran için kutsal savunmada tarihi bir gurur ve başarıdır’ dedi.

İran Ordusu Hava Savunma Kuvvetleri Komutanı şöyle dedi: ”İran Ordusu Hava Savunma Kuvvetleri bugün bölgedeki savunma gücünde öncü rol oynuyor ve herhangi bir uçuş tavanına sahip herhangi bir uçuş sistemi, herhangi bir uçak tarafından tespit edilebilir, önlenebilir” dedi.

İranlı yetkili, “Bugün, İran ordusu gençliği sayesinde üç boyutlu sistemler kuruyor ve konuşlandırıyor ve muharebe savunma kabiliyeti her an artıyor ve tüm ekipmanımız yerli ve gençlerimiz tarafından inşa ediliyor.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com