Tunus halkından İsrail karşıtı gösteri

  • 21 Aralık 2016
  • 1.056 kez görüntülendi.
Tunus halkından İsrail karşıtı gösteri

Tunuslu uçak mühendisi Muhammed Zevvari’nin, Mossad tarafından öldürülmesi ardından Tunus halkından kalabalık bir grup gerçekleştirdikleri eylemle siyonist rejimin bu cinayetini kınadılar.

Tunuslu uçak mühendisi Muhammed Zevvari’nin, Mossad tarafından suikaste kurban gitmesi toplumun tüm kesimlerinde tepkiyle karşılanırken sık sık protestolara neden oldu.

Tunuslu avukatlar uçak mühendisi Muhammed Zevvari’nin öldürülmesini protesto ederek olayın aydınlatılması için uluslararası araştırmaların yapılmasını istediler.

Göstericiler Tunus bayraklarının yanı sıra Filistin bayrakları da taşıyarak Filistin halkının davasına destek verdiler.

49 Yaşındaki Tunuslu uçak mühendisi Muhammed Zevvari geçtiğimiz Perşembe günü kendi özel otomobili ile Safages şehrinde seyir halindeyken silahlı bir saldırı sonucu hayatını kaybetti. Tunuslu mühendis geçmiş yıllarda Filistin davasına verdiği destekten ve insansız uçak yapma kabiliyetinden dolayı defalarca ölümle tehdit edilmişti.

Öte yandan HAMAS’ın askeri kolu İzzeddin Kassam tugayları yazılı bir açıklama yaparak, Tunuslu uçak mühendisi Muhammed Zevvari’nin HAMAS’ın İHA yapım projesine denetimde bulunduğunu bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.