Türkiye ile Siyonist rejim arasındaki ilişkiler genişliyor

  • 05 Temmuz 2022
  • 26 kez görüntülendi.
Türkiye ile Siyonist rejim arasındaki ilişkiler genişliyor

Türkiye Dışişleri Bakanı, siyonist rejim İsrail’e büyükelçi atama sürecinin başladığını duyurdu.

Ankara her zaman Siyonist rejim İsrail’in  işgaline ve suçlarına karşı Filistin ulusunu desteklediğini iddia etse de bu destek sözle sınırlı kaldı ve Türkiye ile Siyonist rejim her alanda birçok gizli görüşme yaptı. Daha önce Siyonist rejimin elebaşı cumhurbaşkanı Ishaq Herzog, Türkiye Cumhurbaşkanı Receb tayyip Erdoğan’ın resmi daveti üzerine Türkiye’yi ziyaret etmiş ve bu ziyaret müslüman Türkiye halkının protestolarına neden olmuştu.

Türkiye dışişleri bakanı  Çavuşoğlu, bu hafta İsrail tarafıyla sivil havacılık alanında görüşmeler yapacaklarını söyledi.

Türkiye Dışişleri Bakanı, Tel Aviv’deki kabine değişikliğinin iki ülke ilişkilerini olumsuz etkilemediğini de sözlerine ekledi.

Türkiye’nin ırkçı İsrail’e ihracatı 2022’nin ilk çeyreğinde 1,8 milyar dolara ulaştı. Türkiye’den Siyonist rejime yapılan bu miktardaki ihracat, önceki yıllarda olduğu gibi aynı dönemde görülmemiş bir rakamdı. Türkiye’nin Siyonist rejime ihracatı çelik, kimya, otomotiv, giyim, mobilya ve kağıt ve orman ürünleri, elektrik ve elektronik, çimento, seramik ve cam, demir ve demir dışı metal sanayileri ve kuyumculuk alanlarında olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.