UNICEF’ten Libya’da çocuklar konusunda uyarı

  • 18 Ocak 2020
  • 533 kez görüntülendi.
UNICEF’ten Libya’da çocuklar konusunda uyarı

UNICEF Genel Direktörü Henrietta H. Fore, Libya’da meskuni yerlere yapılan saldırıların çocuklar ve siviller için yaşamı zindan etiğini ve yüzlerce insanın ölümüne neden olduğunu söyledi.

UNICEF Genel Direktörü Henrietta H. Fore,dün yayınladığı bildiride, Libyalı çocukların iç savaşın ateşi içinde kaldıklarını ve çok zor günler geçirdiklerini bildirdi.

2019’un başından beri Libya’nın batısında ve Trablus’taki saldırılardan dolayı binlerce çocuğun durumunun vahim bir hal aldığını belirten UNICEF Genel Direktörü Henrietta H. Fore,hedefsiz saldırıların yüzlerce çocuk ve sivilin ölümüne ve yaralanmasına neden olduğunu bildirdi.

Bu arada Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Bingazi’ye giderek Hafter ile 3 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi. Maas, Halife Hafter’in ateşkesi devam ettirmeye hazır olduğunu ve Berlin Konferasına da katılmayı kabul ettiğini söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in mevcut ateşkese uymayı sürdürmeye hazır olmasının iyi haber olduğunu söyledi.

Nisan 2019’da Arabistan, Mısır ve BAE’nin desteğindeki Hafter güçlerinin Libya’daki Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni devirmek için Trablus’a başlattığı saldırılardan bu yana binlerce insan öldü ve yaralandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.