Vatan Haini Teröristler, Şam ve Homs Kırsalında Sivilleri Hedef Aldı…

  • 24 Ocak 2015
  • 625 kez görüntülendi.
Vatan Haini Teröristler, Şam ve Homs Kırsalında Sivilleri Hedef Aldı…

Şam Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak, terör çetelerinin başkent Şam’ın sivil yerleşim alanlarından Zablatani ve Kusur semtlerini havan roketleriyle hedef aldıklarını belirtti. Kaynak korkak ve hain teröristlerin gaddar saldırılarında 3 vatandaşın şehit, 11 vatandaşın da yaralı düştüğünü aktardı. Kaynak saldırılarda vatandaşların evleri, işyerleri ve araçlarının maddi hasar gördüğünü ifade etti.

Homs Kırsalında Yine Şehit ve Yaralılar Var

Bu arada Homs kuzey kırsalının bazı köy ve beldelerine yönelik düzenlenen havan roketli terör saldırıları sonucunda bir vatandaş şehit düştü, bazı vatandaşlar da yaralandı.

Valilik kaynağı açıklamasında; Hule bölgesi Tel Deheb ve Kefar Laha’da konuşlanan teröristlerin Mureymin Köyünü bir kaç roketle hedef almaları sonucunda bir vatandaşın şehit düştüğünü bazı vatandaşların da yaralandığını söyledi.

Kaynak Hule’deki tekfirci teröristlerin fırlattığı roketlerin Homs ve Hama illeri arasındaki Şinye, Kabuv ve Karmas  Köylerine düşmesi sonucunda bazı ev ve araçlarda maddi hasarların oluştuğuna dikkat çekti.

Hule bölgesinde konuşlanan terör örgütleri komşu köyleri havan roketleriyle hedef alırken, geçen Çarşamba günü Karmas Köyünü 15’ten fazla havan roketleriyle hedef almış bir bayanın şehit düşmesine ve evlerde de maddi hasarlara yol açmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.