Venezuela Lideri Maduro: Suriye Yönetimi ve Halkının Terörle Mücadelesini Desteklemeyi Sürdüreceğiz

  • 17 Haziran 2015
  • 790 kez görüntülendi.
Venezuela Lideri Maduro: Suriye Yönetimi ve Halkının Terörle Mücadelesini Desteklemeyi Sürdüreceğiz

Venezuela Başkanı Nikolas Maduro, ülkesinin Suriye yönetimi ve halkının terörle mücadelesini desteklemeyi sürdürdüğünü yineledi.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Zahao Rungxian’un görev süresinin sona ermesi münasebetiyle Caracas’ta Başkanlık Sarayında düzenlenen veda töreninde bir konuşma yapan Maduro, Venezuela’nın Suriye’yi hedef alan terörün karşısında durduğunu ifade ederek Suriye halkı ve yönetimine sunulan desteğin süreceğinin altını çizdi.

Suriye’de yaşanmakta olan krizin siyasi yöntemlerle çözüm çabalarının yoğunlaştırılması gereğine dikkat çeken Maduro, devletlerin içişlerine yönelik her türlü müdahalenin gayrı meşru olduğunu ve Suriye’de barış ve huzurun sağlanması gereğini vurguladı.

Venezuela’nın, Suriye’de teröre son verilmesi için birçok Arap devletiyle iletişim kurduğunu ve toplantı düzenlediğini dile getiren Maduro, NATO ve Avrupa Birliğinin, Libya senaryosunun tekrar etmesini engellemek için hala bir şansı olduğunu ibraz etti.

Binlerce Suriyelinin silahlı terör grupları tarafından zor, baskı ve tehditle göç ettirildiğini yansıtan görüntülere işaret eden Maduro, Suriye halkının maruz kaldığı bu felakete son vermek için el birliği ile gerekli bütün çabaların harcanması gereğini yineledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.