Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

  • 25 Aralık 2019
  • 789 kez görüntülendi.
Yahudi Yerleşimciler  Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci dün (24 Aralık Salı) fanatik Yahudi haham Yehuda Glick eşliğinde ve işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, fanatik Yahudi haham Yehuda Glick’in 211 Yahudi yerleşimci, Kudüs’teki işgal polisi şefi Doron Yedid ve işgal polisi subaylarıyla birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Mescid-i Aksa’ya El-Mağaribe Kapısı’ndan giren haham Glick ve yerleşimcilerin Mescid-i Aksa avlusunda kışkırtıcı tavırlar sergileyerek bir süre dolaştıkları ve daha sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları bildirildi.

Yerel kaynaklar, baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın avlusunda bulundukları gerekçesiyle Filistinli birçok gencin işgal istihbaratına ifade vermeye çağrıldığını söyledi.

Fanatik Yahudi cemaatleri ve sözde heykel örgütleri, Yahudilerin bugünlerde kutladıkları ve bir hafta süren Hanuka Bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.

İşgal güçleri dünkü baskın sırasında Mescid-i Aksa’daki Er-Rahme Kapısı Namazgâhı yakınlarında bulundukları gerekçesiyle Filistinli 4 kadını gözaltına almış ve her birine 10 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdikten sonra serbest bırakmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.