Yahudi Yerleşimcilerin Saldırısına Uğrayan Kudüslü Genç Ölümden Döndü…

  • 12 Şubat 2015
  • 626 kez görüntülendi.
Yahudi Yerleşimcilerin Saldırısına Uğrayan Kudüslü Genç Ölümden Döndü…

Kudüs’ün Yahudi yerleşimcilerin yaşadığı mahallelerinden birinde dün gece yerleşimcilerin saldırısına uğrayan Filistinli gencin ölümden döndüğü ifade edildi.

Eski Belde’nin güneyindeki Silvan beldesi sakinlerinden 21 yaşındaki Enes Munasıra isimli gençten edinilen bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler telefon ettikleri Filistinli genci perde takması için Kudüs’ün batısındaki Beit Shemesh bölgesinde bir eve çağırdı.

Perdecilik yapan Filistinli genç Enes Munasıra babasıyla verilen adrese gittiğini, altı-yedi kişiden oluşan Yahudi yerleşimci grubunun üzerlerine çullandığını, babasıyla birlikte yerleşimcilere direndiklerini ve kavga ettiklerini, daha sonra olay yerine gelen işgal polisinin yerleşimcilerden hiçbirini gözaltına almadığını ve grubun yeraltı dünyasından olduğunu söylemekle yetindiğini bildirdi.

Munasıra, iki gün önce İbranice konuşan kimliği belirsiz bir kişinin kendisini telefonla arayarak tehdit ettiğini ve yakarak öldüreceklerini, Ebu Hudayr-2 olacağını söylediğini ifade etti.

Yahudi yerleşimciler geçen yıl Kudüs’te Muhammed Ebu Hudayr isimli genci diri diri yakarak öldürmüş ve Filistinli bir otobüs şoförünü de çalıştığı otobüsün içine asmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.