Yahudilerin İran meclisindeki temsilcisi: Netanyahu dünya Yahudilerinin temsilcisi değil

  • 15 Mart 2015
  • 989 kez görüntülendi.
Yahudilerin İran meclisindeki temsilcisi: Netanyahu dünya Yahudilerinin temsilcisi değil

İran İslami Şura Meclisi’nde Yahudilerin  temsilcisi  Siyamek Mere Sıdk, İranlıların Yahudilere karşı  tutumunun  çok iyi düzeyde olduğunu söyledi.

El’Monitör sitesine demeç veren İranlı milletvekili, terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu’nun  Amerikan kongresindeki  son açıklamalarına temas ederek, Netanyahu’nun  dünya Yahudilerinin  temsilcisi olmadığını  belirterek, ”İran’da Yahudiler çok rahat bir şekilde  yaşıyorlar ve  İran’da sinagoglar da dünyanın diğer bölgelerine göre daha güvenlidir” dedi.

Siyamek Mere Sıdk açıklamasında; ‘Ortaçağ ve İkinci Dünya Savaşı’nda  Avrupa’da, Yahudilere çok kötü  tutum sergilendi ve İran Avrupalı Yahudilerin  sığınağına dönüşmüştür’ dedi.

İran İslami Şura Meclisi’nde Yahudilerin  temsilcisi, Amerikalı Cumhuriyetçi 47 senatörün İranlı yetkililere hitaben yazdıkları mektubun da esef verici olduğunu belirterek, kendilerini  dünyanın en güçlü ülkesi olarak gören bir ülkenin temsilcilerinin bu tutumlarının kaygı verici olduğunu  zira bunların genel olarak ilişkiler konusunda dar görüşte olduklarını ve bunun için Amerikan halkının   daha dikkatli  oy vermesi gerektiği çağrısında  bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.