YAYIN HAYATINA BAŞLARKEN

Ehl-i Beyt Haber

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1 makalesi bulunuyor.
 • 20 Kasım 2014
 • 2.642 kez görüntülendi.

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd , rahman ve rahim olan  âlemlerin rabbine ve sahibine, salat ve selam âlemlerin yaratılmasına vesile olan ve âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz Muhammed (s.a.a) olsun. Yine salat ve selam ilmin kapısı, kurtuluş gemisi, hidayet meşalesi ve ümmetin kurtuluş vesilesi olan Ehl-i Beyt’e (a.s.) olsun. Ve selam hak yolunda durmadan usanmadan kıyam eden isimsiz kahramanlara olsun. Selam asrımızda Mesih nefesiyle ruhları dirilten, kurduğu cihan şumül İslam İnkılabıyla İslam’ı hakim kılan Ayetullah el –Uzma Ruhullah Humeyni’ye (r.a.)  ve İmamın biraderi, mazlumların ve mustazafların rehberi Ayetullah el – Uzma Seyyid Ali Hamaney’e olsun. Selam Mescidi Aksa’da taş atan küçük ellere, Irak’ta yetim bırakılan gözlere, Suriye’de kesilen dillere, Lübnan’dan tüm mazlumların yardımına koşan Hizbullahi erlere olsun.

Ehlibeyt Haber olarak genelde dünya halkları özelde halkımızın hasret kaldığı adalet, hak ve doğruluk mücadelesinin tarafı ve savunucusu olmak için bismillah dedik ve bu gaye ile çıktığımız yolda küresel emperyalizmin planlarını dünyada ve ülkemizde etkisiz kılmaya yardımcı olmak için,  “doğruların kaynağından” halkımıza “gerçek” doğruları aktarmayı amaç edindik.

Malumunuzdur ki Hz. Âdem’den günümüze gelen hak batıl mücadelesi, Hz. Peygamberin (s.a.a.) gelmesiyle farklı boyutlar kazanmıştır. İbrahim (a.s.) ve Nemrut, Musa (a.s.)  ve Firavun mücadeleleri bir firavunla, bir nemrutla sınırlanmamış, Hz. Peygamber’in (s.a.a.) tebliğ ettiği İslam, dünya müstekbirlerinin karşısında hak cephesini temsilen zulme meydan okumaya devam etmiştir. Hz. Peygamber (s.a.a) adaleti bulunduğu coğrafyaya hâkim kıldıktan sonra hak cephesinin önderleri yani Ehl-i Beyt İmamları (a.s.), tüm dünyaya Resul-u Ekrem’in  (s.a.a) mesajını iletmiş ve İslam’ın, yayıldığı coğrafyalarda tahriften uzak bir şekilde hayat bulmasını sağlamışlardır. Ölü kalpler onunla dirilmiş, mazlumlar İslam’la beraber bükülen bellerini, eğilen başlarını, bağlanan dillerini zilletten kurtarmış, kimisi şehit olmuş, kimisi ahdine sadık şehadet sırasına girmiştir.

Geçmişten bugüne mustazafların, mazlumların, kölelerin, kimsesizlerin, fakirlerin içinde yer aldığı hak cephesinin, tefecilerin,zalimlerin,münafıkların, şehvetperest, ayyaş ve katillerin temsil ettiği batıl cephesiyle mücadele sahası insanın yaşadığı her coğrafyada kendine yer bulmuş, nerede bir Firavun çıksa karşısında bir Musa bulmuş, nerede bir Yezit çıksa karşısında bir Hüseyin bulmuştur. Nerde bir Şah çıksa karşısına bir Humeyni çıkmıştır. Biz Ehlibeyt haber olarak diyoruz ki nerde bir Hayber olsa, orada bir Ali vardır.

Hayber kapılarının sarsıldığı, hak cephesinin ve batıl cephesinin kesinleştiği bu günlerde istedik ki hak cephesinin sözcüsü olalım. Hak önderlerinin sesini dünyaya duyuralım. Rabbimizden mücadelemizde bizi yardımlarıyla desteklemesini niyaz ederken mazlumların inleyişlerinin kalbimizde yarattığı acı tesir, ruhsuz bir kitlenin vurdumduymazlığı, acımızı daha da arttırmakta, bizi mücadele alanına çekmektedir.

Her alanda olduğu gibi bu alanda da mücadele içinde olmayı bu sorumluluk içinde hareket etme gereğini esas alarak bu yola baş koyduk. Allah’u Teâla’dan bize inayet ve fetih nasip etmesini diliyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmayı Mesih nefesiyle halkları dirilten, Musa gibi heybetiyle Firavunların saraylarını titreten İmam Humeyni’ye (r.a) , asrımızın Veliyi Emri olan, yılmadan usanmadan İslam’ın koruyuculuğunu yapan rehberimiz velimiz Seyyid Ali Hamaney’e ve O’nun yolundan giden gerçek alimlere mücahitlere ithaf ediyoruz. Allah’u Teâla (c.c.) dergâhı izzetinde kabul buyursun inşallah…

ehlibeythaber.net

YAZARIN SON YAZILARI
YAYIN HAYATINA BAŞLARKEN - 20 Kasım 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Selman dedi ki:

  Allah yar ve yardımcınız olsun. EhliBeyt Haber, gerek isim olarak, gerek görünüm olarak, gerek çizgi olarak Direniş Medyası’nda hak ettiği yeri en kısa sürede alacaktır. Kolay Gelsin. Başarılar.

 2. Malik dedi ki:

  Allah hayırlı ve bereketli kılsın. ÇOOOK Güzel Bir isimde seçmişsiniz. Zamanın Silahı olan teknolojiyi kuşanıp Zalimleri Alt etmek lazımdır.

 3. ehlibeythaber dedi ki:

  Yorum yazan kardeşlerimizden Allah (c.c.) razı olsun…

  Sitemiz henüz tam olarak faaliyete geçmiş olmasa da deneme ve değerlendirme aşamasında dahi bizlere ulaşan ve destekleri bizden esirgemeyen tüm kardeşlerimize minnettarız..

 4. muhtar dedi ki:

  bu yolda atmış olduğunuz adımda Allah sizden razı olsun..
  Ve atacağınız her adımda da ALLAH yar ve yardımcınız olsun….

 5. Süleyman dedi ki:

  Allah yar ve yardımcınız olsun.

 6. İzzet dedi ki:

  Allah cc başarı ve muvaffakiyet nasip etsin hayırlı olsun

  1. ehlibeythaber dedi ki:

   Allah razı olsun.

 7. hadi dedi ki:

  İsmiyle müsamma olan sitenizin hayırlara vesile olacağı muhakkaktır. hakkın mesajını sabırla ve devamlılıkla iletmeniz dileğiyle ves selam.

 8. salih dedi ki:

  Hakkı haykırarak bizlere doğruları anlatan bu sayede gönlümüzün ferahlamasına vesile olan tüm MÜSLÜMAN kardeşlerimizden Allah razı olsun .YÜCE ALLAH gayretinizi artırıp sözünüzü tesirli ve bereketli kılar inşallah

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.