Yemen Hizbullahı: Yemen’e Saldıran Ülkelerin Havaalanları Hedef Alınacaktır

  • 12 Haziran 2019
  • 503 kez görüntülendi.
Yemen Hizbullahı: Yemen’e Saldıran Ülkelerin Havaalanları Hedef Alınacaktır

Yemen Ensarullah hareketi siyasi konsey üyesi Ali El-Kahum, Yemen havaalanlarının kapalı tutulmasının devam etmesi durumunda, mütecaviz ülkelerin havaalanlarının da hedef alınarak kapatılacağını duyurdu.

El-Meyadin televizyonuna demeç veren Yemen Ensarullah hareketi Siyasi konsey üyesi Ali El-Kahum, mütecaviz güçlerin Yemen savaşına son vermesi gerektiğini, aksi takdirde Yemen ordusunun Suudi savaş ittifakının önemli mevzileri ve merkezlerini geniş bir şekilde bombardımana tabi tutacağı uyarısında bulundu.

Yemen Ensarullah hareketi Siyasi konsey üyesi mütecavizlerin güttükleri hedeflerinden hiçbirisine ulaşamadığını ve Yemen’in gücünün giderek arttığını kaydederek, şöyle dedi: Bugün Yemen savaşı denklemi değişmiştir ve düşmanların bu konuyu anlayarak tecavüzlerine son vermeleri gerekiyor.

Suudi Arabistan ve BAE, 2015 yılından itibaren bazı Arap ülkeleri ve Amerika ve İngiltere’nin desteğiyle Yemen’e yoğun saldırılar düzenlerken, bu ülkeyi havadan, karadan ve denizden kuşatma altına almış bulunuyor.

Suudi savaş ittifakının Yemen’e düzenlediği saldırılarda şimdiye kadar 85 bini çocuk olmak üzere 100 binden fazla Yemen’li hayatını kaybederken, hayatını kaybeden çocukların birçoğunun ölüm nedeninin savaş dolayısıyla açlık ve hastalık olduğu bildiriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.