Yemen ordu sözcüsü: Suud rejimi, Yemen’in Hadramut eyaletini IŞİD örgütüne bırakmayı planlıyor

  • 09 Temmuz 2015
  • 1.019 kez görüntülendi.
Yemen ordu sözcüsü: Suud rejimi, Yemen’in Hadramut eyaletini IŞİD örgütüne bırakmayı planlıyor

Yemen ordu sözcüsü Şeref Lokman, Suudi rejiminin Yemen’in Hadramut eyaletinde Yemen ordusuna saldırısı ve burada silahlı güçleri ortadan kaldırmaya dayalı bombardımanlarının temelinde, bu bölgenin tekfirci siyonist IŞİD örgütüne bırakmanın bulunduğunu söyledi.

Lübnan el’Mesire TV. kanalına göre, Şeref Lokman, Suudi rejiminin başta Yemen ordusu ve silahlı güçleri olmak üzere bütün Yemen halkını hedef aldığını söyledi.

Bu arada el’Mesire kanalı, Suudi-ABD savaş uçaklarının Hadramut bölgesinde yer alan Mika’da 23. tümen birliklerinin merkezine saldırı düzenlediğini ve bu saldırılarda onlarca askerin öldüğü ve yaralandığını bildirdi.

Habere göre, Hadramut bölgesi siyonist tekfirci IŞİD ve el’Kaide güçlerinin yoğun olarak faaliyet ettikleri bölge olurken, diğer taraftan Suudi rejiminin Yemen’in başkenti Sana’da iki işbirlikçinin yakalandığı bildiriliyor.

Söz konusu iki işbirlikçinin Yemen’in emniyet merkezlerine bombalı saldırı hazırlığındayken yakalandığı anlaşılıyor.
Bilindiği gibi Suudi rejiminin Yemen’e yönelik sürdürmekte olduğu kanlı saldırılarda bu zamana kadar binlerce sivil hayatını kaybederken Yemen’e ayrıca kara, hava ve denizden de insanlık dışı muhasaranın uygulanması bu ülkede insani faciaya davet çıkarmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.