Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

  • 23 Nisan 2020
  • 556 kez görüntülendi.
Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen Ordusu ve Gönüllü halk güçleri Suudi koalisyon güçlerinin El-Cuf, Taiz ve El’Beyza’daki operasyonlarını geri püskürtüp, saldırganlardan bazılarını öldürdü.

el-Mesire tv. kanalının verdiği habere göre, Yemen ordusu silahlı kuvvetler sözcüsü Yahya Seri  dün akşam yaptığı açıklamada, Suudi koalisyon güçlerinin El beyza’daki Nate ve Ganiye, El-Cuf’taki  Hob Velşeeb ve Taiz’deki Hifan bölgesindeki saldırılarının geri püskürtüldüğünü belirterek, sözkonusu operasyonlarda saldırganlardan 30’nun öldüğü, 45’nin de yaralandığını belirtti.

Yahya Seri açıklamasında, Yemen ordusu ve gönüllü halk güçlerinin Asir’deki Bagem ve el-Rebue sınır bölgelerindeki operasyonları etkisiz hale getirip, saldırganlara ağır kayıplar verdirdiklerini bildirdi.

Yemenli yetkili açıklamasında, Suudi koalisyon savaş uçaklarının Yemen’in Maarib, el-Cuf ve sınır bölgelerini 35 kez hedef aldığını belirtti.

Suudi yetkililerin Yemen’de Koronavirüs salgını nedeniyle ateşkes iddialarına rağmen, saldırgan suudi güçleri hemen hemen her gün ülkenin muhtelif bölgelerine saldırı düzenlemeyi sürdürüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.