Yemen’e askeri müdahale edenlerin arasında Siyonist İsrail rejimi de yer alıyor

  • 03 Kasım 2015
  • 902 kez görüntülendi.
Yemen’e askeri müdahale edenlerin arasında Siyonist İsrail rejimi de yer alıyor

Yemen’in askeri kaynaklarının UNEWS ajansına açıkladıkları bildiride, İsrail askerlerinin Suudi rejimi ile doğrudan işbirliği yaparak, Taiz Eyaletine bağlı Kızıl Deniz Sahilinde yer alan El-Muha sahillerine saldırı gerçekleştirirken görüldüğü bilgisi yer alıyor.
Bildirinin devamında ise düşmanların,Taiz Eyaletinde gerçekleştirdikleri HELİBORNE operasyonunda Siyonist İsrail rejiminin de parmağı olduğu kaydedilmiştir. Söz konusu olan HELİBORNE operasyonlarının IŞİD’in de aralarında bulunduğu tekfirci gruplara destek vermek amaçlı düzenlendiği bildirilmiştir.

İsrail’in Yemen savaşındaki müdahaleleri bunlar ile sınırlı kalmıyor. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Siyonist rejimin savaş gemileri Kızıl Deniz’de ve Arabistan sahillerinde görülmüştür. UNEWS ajansına açıklamada bulunan Yemenli askeri kaynak, İsrailli gemilerin amacının Bab’ül Mendep Boğazının kontrolünü ele geçirmek olduğunu vurguladı ve Yemen ordusunun ve halk komitelerinin Siyonist rejimin, Yemen ile savaşmakta olan Suudiler ile yaptığı işbirliğini tamamen bildiğini açıklayarak Siyonist rejimi uyardı.

Ayrıca Yemen güçlerinin resmi sözcüsü yaptığı açıklamada Suudi rejimin Yemen’e karşı saldırıların sonlandığı iddiasının tamamıyla kandırmaca olduğunu belirtti ve Suudiler’in bunun gibi yalanlar ile hiç bir zaman Yemen halkını, ordusunu ve direniş güçlerini kandıramayacağını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.