“Yeni Dünya Düzeni” ve çok kutuplu bir dünya kurmak için “direnişin” artan kabiliyetleri

  • 09 Aralık 2022
  • 27 kez görüntülendi.
“Yeni Dünya Düzeni” ve çok kutuplu bir dünya kurmak için “direnişin” artan kabiliyetleri

“Yeni Dünya Düzeninin Nitelikleri” konulu konferans, İran’ın Beyrut kültürel ataşesinin daveti ile Beyrut’ta bir grup bilim, fikir, siyaset ve diplomatik çevrenin katılımıyla düzenlendi.

El-Alem kanalının bildirdiğine göre İran’ın Beyrut büyükelçisi Mucteba Amani, “Yeni Dünya Düzeninin Nitelikleri” konulu konferans aralarında yaptığı açıklamada, Amerika’nın desteğindeki zalim rejime karşı, direnişin bölgede bereketli bir fenomen olduğunu belirtti.
Amani yaptığı açıklamada, “Siyonist rejim, direniş tarafından güçlü bir şekilde tehdit edildiğini hissediyor ve direniş, adalete dayalı yeni dünya düzeninin özelliklerini yaratabilir ve küresel bir güç haline gelebilir.”dedi.
Filistinli araştırmacı Münir Şefik de söz konusu konferansın düzenlenmesindeki hedefin, dünyada mevcut durumu tekrar gözden geçirmek olduğuna işaretle, Dünya Savaşlarının ardından Amerika liderliğindeki Batı’nın kurduğu tek kutuplu dünyanın bugün çöktüğüne dair birçok işaretin olduğunu ve istikbar cephesinde olmayan diğer ülkelerin bugün birçok alanda ilerlediklerini ve yeni kutuplar haline geldiklerini belirtti.
Lübnan’ın eski bakanlarından ve araştırmacı Adnan Seyid Hüseyin de yaptığı konuşmada, Afganistan, Irak, Libya ve Yemen’deki yenilgilerin Amerikan hegemonyasının yenilgi belirtileri olduğunu ifade ederek, Amerika’nın Filistin meselesinde de başarısız olduğunu ifade etti./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.