Yetkililerin Sorumsuzluğu Halkı İsyan Ettirdi 4 Gündür Elektrik Yok…

  • 27 Kasım 2014
  • 728 kez görüntülendi.
Yetkililerin Sorumsuzluğu Halkı İsyan Ettirdi 4 Gündür Elektrik Yok…

İstanbul Esenyurt, Akçaburgaz Mahallesi’nde yer altı elektrik hatlarındaki arızanın 4 gündür giderilemediğini iddia eden mahalle sakinleri duruma isyan etti. Battaniyelerin altında ısınmaya çalışan aileler çocuklarının soğuk nedeniyle rahatsızlandığını belirtti.

Mahalle sakinlerinin iddiasına göre, bir süredir Esenyurt, Akçaburgaz Mahallesi’nde elektrik hatlarında sık sık arızalar meydana geldi.
Geçtiğimiz pazar günü akşam saatlerinde hatlarda oluşan arıza nedeniyle yine elektrikler kesildi.
Yapılan çalışmalarda hatlardaki sorun bir türlü giderilemedi. Yaklaşık 4 gündür elektriksiz olduklarını belirten 57. Sokak sakinleri duruma isyan etti.

Battaniye altında ısınmaya çalışıyorlar

Mahalleli etrafı aydınlatmak için mum yakıyor; soğuktan korunmak için de çocuklarıyla birlikte battaniyelerin altında ısınmaya çalışıyor.

Bazı iş yeri sahipleri ise jeneratörlerle iş yerlerini açık tutmak için çabalıyor.

Günlerdir sorunun giderilememesine tepki gösteren mahalleli, yetkililerin bir an önce sorunlarına çözüm bulmasını istiyor. Sokak başındaki yer altı kablolarının onarımı için ekiplerin çalışmaları da devam ediyor.

“Sürekli elektrik sorunu yaşıyoruz”

Sürekli aynı problemlerle karşılaştıklarını söyleyen bir mahalle sakini, “Bu bölgede yeni yapılaşma çok fazla. Elektrik hatları ise eski. Bu nedenle hatlar artık bu yükü kaldıramıyor. Sürekli elektrik sorunu yaşıyoruz. Pazar gününden bu yana elektriğimiz yok. Esnaf, aileler ve çocukları çok mağdur durumdalar. Elektriği olan akrabalarımızın yanına gidiyoruz. Bu konuya artık bir çözüm bulunsun” diye konuştu.

“Çocuklar da evde titriyor”

Başka bir mahalle sakini ise yetkililere ulaşamadıklarını belirterek, “Bir bölümü tamir ediyorlar. Diğer bölümde sorun oluyor. Bakın burada ben titriyorum. Çocuklar da evde titriyor. Yetkililere ulaşamıyoruz. Muhtar yok, elektrik idaresi ilgilenmiyor, belediyeye ulaşamıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.