Yolsuzluk Operasyonunun Tarihleri, Failleri ve Suçlularındaki Benzerlik Tesadüf Mü?

  • 26 Aralık 2014
  • 830 kez görüntülendi.
Yolsuzluk Operasyonunun Tarihleri, Failleri ve Suçlularındaki Benzerlik Tesadüf Mü?

‘PARA AKLAMA, RÜŞVET VE SAHTECİLİK’

17-25 Aralık operasyonunun yıl dönümünde nasıl bir tesadüftür ki benzer bir operasyon ile İsrail Polisi Lahav 433 (Yolsuzlukları araştıran bir polis şubesi) 30 kişiyi gözaltına aldı ve sorgulamaya başladı.

İlk tutuklama kararı ise dün akşam saatlerinde geldi ve “İsrail Evimiz” partisinden Eski Turizm Bakanı Stas Miseizhnikov sorgulamasının tamamlanması için 8 günlük tutuklandı.

Soruşturma operasyonu aslında tam bir sene önce başladı ve yayınlama yasağı nedeni ile soruşturma şimdiye kadar basından adeta saklandı.

Suçlamalar şöyle: Para aklama, rüşvet, sahtecilik, toplumsal güveni kötüye kullanma, dernek ve toplumsal kurumlara kanunsuz para transferleri. Bu operasyon için İsrail basını tarihin en büyük yolsuzluk dosyası adını koydu.

Liberman’ın yardımcısı Milletvekili bayan Fiana Kirshenbaum bu rezalet zincirinin en tepesindeki isim olarak işaret edilirken Liberman olay için ne dedi sizce:

“Bu partimize yapılmış olan bir kumpastır. Seçim öncesi bizi zayıflatmak istiyorlar.”

Aslında bu paralar alındıysa ve de aralarında bölüştürülmüş olsa da ortada belirgin bir suç olmaması lazım bence. Çünkü, partinin adı İsrail Evimiz partisidir, yani adamlar evdeki parayı aldılar diye suçlanamazlar diye düşünmüşlerdir herhalde….

Bakan Yardımcısı Fiana Kirshenbaum ve kızı Reny Kirshenbaum.

Bugün Bakan yardımcısı Bayan Fiana’nin kızı Reny Kirshenbaum (36) da gözaltına alınmış ve sorgulanmaya başlanmış ve sorgusunun emniyeti için tutukluluk süresi 1 gün daha uzatıldı. Basına yapılan açıklamalara göre, bu operasyonun bir de adı var: TAMAR KADAR MASUM.

Tamar bölgesel bir belediyenin yöneticisi olup bütün para aklama ve çalma sisteminin ilk başlangıç ismi olarak belirtiliyor. Bu sisteme göre parti ve yöneticileri değişik yollarla aldıkları rüşvetler karşılığı bölgesel yönetimlere Devlet bütçesinden paralar aktarılmasını sağlarken partiye ve kendilerine de makul bir komisyon temin ediyorlarmış.Eh ne diyebiliriz ki bir yerlerden kopya alıyorlar olsa gerek.

Aslında yoktur birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız diye bir reklam vardı yaşı tutanlar bilir hatırlatmadan edemedim kusura bakmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.