Zarif: Direniş Cephesinin Başarıları, Siyonist Rejimin Yenilmezlik İmajını Yok Etti…

  • 22 Ocak 2015
  • 783 kez görüntülendi.
Zarif: Direniş Cephesinin Başarıları, Siyonist Rejimin Yenilmezlik İmajını Yok Etti…

Direniş cephesinin başarılarının, Siyonist rejim ve destekçilerinin yenilmezlik imajının yok olmasına neden olduğuna işaret eden İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Golan’da Siyonist rejimin son saldırılarının bu rejimin tekfirci teröristleriyle işbirliğinin bir diğer belirtisi olduğunu ve bu saldırıyı kınadığını belirtti.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri Ahmed Cebrail ile görüşen Zarif, 22 günlük Gazze savaşında direşin kazandığı zaferin yıl dönümünü kutlayarak, İran düzeni, liderliği, cumhurbaşkanı ve halkının işgalci Kudüs rejimi karşısında Filistin ilkelerinin yanında yer aldığını belirtti.
Siyonist rejimin Kudüs’ü Yahudileştirme politikalarını ve Gazze Şeridine yönelik zalimce ablukasını sürdürdüğüne ve bölgeye hâkim esef verici durumun devam etttiğine işaret eden Zarif, uluslar arası toplumun Filistin milletinin haklarına daha fazla ihtimam göstermesi gerektiğini belirtti.
Görüşmede Suriye’de direniş üyelerini hedef alan Siyonist rejimin saldırılarını kınayan Cebrail, direnişin kazandığı zaferlerin, Siyonist rejim karşısında Filistin milletinin haklarını kazanmanın tek yolunun direniş olduğunu gösterdiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.