Zarif: ”Suriye’nin Geleceği, Suriyeliler Tarafından Belirlenmelidir” İlkesi İran’ın Suriye’yle İlgili En Önemli İlkesidir….

  • 15 Ocak 2015
  • 759 kez görüntülendi.
Zarif: ”Suriye’nin Geleceği, Suriyeliler Tarafından Belirlenmelidir” İlkesi İran’ın Suriye’yle İlgili En Önemli İlkesidir….

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif uluslararası aktörlere, Suriye krizinin siyasi çözümüyle yapıcı işbirliği içerisinde olmaları çağrısında bulundu.
Zarif; Cenevre’de BM Suriye Özel Temsilcisi Stefan De Mistura ile bir araya geldiğini ifade ederek görüşmede İran’ın Suriye krizi ile ilgili politikasının ilkelerini anlattığını ve bu ilkelerin en önemlileri arasında Suriye’nin geleceğinin Suriyeliler tarafından belirlenmesi gerektiği ilkesi olduğunun altını çizdi.
İran’ın Suriye halkının kendi geleceğini belirlemesi için çaba harcamaya ve gerekli desteği sunmaya devam edeceğine dikkat çeken Zarif; Suriye krizini siyasi çözümünü desteklerken Suriye topraklarının birliği ve ulusal egemenliğine saygıda kusur edilmemesi gereğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.