22 Behmen zafer yürüyüşü bildirisi…

  • 12 Şubat 2015
  • 1.075 kez görüntülendi.
22 Behmen zafer yürüyüşü bildirisi…

İran halkı katıldığı İslam inkılabı 36. zafer yıl dönümü yürüyüşü ardından yayınladığı bildiride, savunma sanayi ve özellikle füze gücünün, önleyici gücün göstergesi olduğunu, bunun asla müzakere konusu olamayacağını belirtti.

Bu yıl İslam inkılâbı zafer yürüyüşü sonunda yayınlanan bildiride, halkın İmam Humeyni’nin (ra) vasiyeti ve İslam inkılâbı rehberinin hedeflerini izleyerek, İslami İran coğrafyasındaki çeşitli kavim ve aşiretler arasında dayanışma ve özellikle de Şii ve ehlisünnet arasında vahdetin zaruretine vurgu yapılarak, temel konuları marjinalleştiren ve İslam inkılâbı ve nizam düşmanlarını sevindiren her türlü eylem kınandı.
Bildiride İran halkının izzet ve özgürlüğün 37. baharı eşiğinde, dünya sömürgeci düzenin tüm tehdit, bahane ve zalimane yaptırımlarının uygulandığına rağmen, üstelik bir çok şehidin verildiği bir dönemde, çeşitli bilim ve teknoloji alanlarında ve özellikle nükleer konuda kaydedilen büyük başarı ve kazanımların, İslam vatanın iftihar kaynağı olduğu belirtildi.
İran halkının bugün yayınladığı bildiride, ayrıca nükleer konuda 5+1 ile müzakere eden heyete destek vererek, nükleer anlaşmaya varmanın tek yolunun, ülke ihtiyaçlarını karşılamak için zenginleştirme altı yapının güven içinde gelişmesi, kapasitelerin korunması, İran halkının meşru hakkının tanınması ve kapsamlı anlaşmaya varmak ile eş zamanlı olarak, uygulanan tüm yaptırımların kalkması olduğu belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.