Ammar Hekim: Tikrit operasyonu teröristlerin belini kırdı

  • 09 Mart 2015
  • 870 kez görüntülendi.
Ammar Hekim: Tikrit operasyonu teröristlerin belini kırdı

Irak İslami Yüksek Meclisi başkanı Seyyid Ammar Hekim, Irak ordusunun ve halk güçlerinin ortaklaşa  IŞİD terör örgütü aleyhinde başlattığı  operasyon bölgelerinden Tikrit’in  kuzeyinde yer alan el’Alem bölgesine  yaptığı  ziyarette, operasyona katılanları yakından  ziyaret ederek, operasyonun  teröristlerin belini kırdığını söyledi.

Irak İslami Yüksek Meclisi tarafından yayınlanan bildiride, Hekim’in dün öğleden sonra teröristlerin işgalinden kurtarılan el’Alem operasyon bölgesinde izlenimlerde bulunduğu, burada aşiret güçleri, halk güçleri ve Irak güçlerinin  teröristlere karşı verdiği  kararlı  mücadeleyi  takdir ettiği bildirildi.

Ammar Hekim, teröristlere karşı operasyona katılan direniş güçlerinin  morallerinin çok yüksek olduğunu bildirirken, Tikrit’e operasyonunu Musul’un tamamen kurtarılması için  büyük  operasyonun başlangıcı olarak niteledi.

Alınan haberlere göre, Irak ordusunun halk güçlerinin desteğinde Tikrit’i dört taraftan kuşatma altına aldığı ve teröristlerin halihazırda tam bir muhasara altında kaldığı bildirilirken,  çatışmaların ise Irak ordusu ile IŞİD arasında  zaman zaman sürdüğü ve  çok sayıda teröristin bölgeden kaçtığı anlaşılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.