Arap Avukatlar, Suriye’nin Toprak Bütünlüğüne ve Terörle Mücadeleye Vurgu Yaptı…

  • 18 Ocak 2015
  • 865 kez görüntülendi.
Arap Avukatlar, Suriye’nin Toprak Bütünlüğüne ve Terörle Mücadeleye Vurgu Yaptı…

Suriye’nin katılımıyla Kahire’de düzenlenen Arap Barolar Birliği 23. genel konferansına katılan bazı Arap avukatlar, Suriye’nin toprak ve halk bütünlüğünü hedef almak için bütün imkanların sunulduğu terör kanalıyla düşmanları tarafından düzenlenen savaşa karşı yanında durmanın “ulusal, Araplılık ve insani” görev olduğunu belirtti.

Ürdün Barolar Başkanı Semir Harfan açıklamasında, rollerinin Suriye’ye yönelik komplonun başlangıcında olduğu gibi özgürlük ve demokrasi şiarları altında Suriye’nin de bulunduğu vatanlarımızı bölmeye çalışan batının nifaklarını ortaya çıkarmaya, terör ile ümmetimiz ve halklarımıza yönelik dezenformasyon uygulayan destekleyici ülkelere karşı seslerinin her zaman yüksekte kalacağını söyledi.

Harfan, Suriye’de cereyan edenlerin terör eylemi olduğunu belirterek hep birlikte dayanışma sergilenmesinin gereğini ifade etti.

Kendi yönünden Arap Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Semih Hureys, Suriye’de cereyan edenlerin arkasında reformların olmadığını çünkü hataların bulunması halinde reformize edilmesinin katliamlar ve öldürme ile olamayacağını belirtti.

Hureys, Suriye’deki durumun Suriye’nin direnişi ile halk ile Cumhurbaşkanı Beşşar Esad önderliğindeki Suriye Arap Ordusunun kaynaşması sayesinde Arap kamuoyuna kendini dayattığını, gerçeklerin ortaya çıkmasıyla Arap Barolar Birliğinin bölümü olduğu Arap kamuoyunun geneline olumlu bir şekilde yansıdığını vurguladı.

Lübnanlı Avukat İbrahim Avada, Siyonist varlık çeteleri katliamlarının Suriye, Irak ve Arap vatanının diğer ülkelerini vuran terörist örgütlerin katliamlarından farkı olmadığını belirterek, bu gerçeklerin araştırılması ve ilgili uluslararası mahkemeler nezdinde takip edilmesi zorunluluğunu dile getirdi.

Yemenli Avukat Abdullah Amir, Yemen’de kendilerinin çirkef terör saldırısına maruz kaldıklarına yönelik Direnişin ekseni olması itibariyle Suriye ile dayanışma içerisinde olduklarını, hak üzerine olmasından dolayı zaferin ortağı olacağını ve bütün komplocuların kapıları önünde imha edileceklerini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.