Areş İHA’sı belirlenen hedefleri imha etti

  • 09 Kasım 2021
  • 567 kez görüntülendi.
Areş İHA’sı belirlenen hedefleri imha etti

İran İslam Cumhuriyeti Ordu kara ve deniz kuvvetlerinin katılımıyla ülkenin güneyindeki Mekran kıyılarında başlayan Zülfikar-1400 Tatbikatı sürüyor. Tatbikatın bu aşmasında keşif İHA’ları tarafından düşman mevzileri tespit edildikten sonra, taarruz İHA’ları, farazi düşmanın donanma birliklerini imha etti.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Zülfikar-1400 ortak tatbikatının esas aşamasının devamında, Kara Kuvvetleri’ne ait Areş isimli intihar İHA’sı hızlı ve titiz bir operasyonla, uzak bir mesafeyi kat ettikten sonra, belirlenen hedefi başarıyla imha etti.
Ordu Kara Kuvvetleri birlikleri, akıllı ve nokta atışı yapan füze-top atışlarıyla, taarruz helikopterleri ve İHA’ları, yerli roket ve füzelerle, farazi düşman hedeflerini havaya uçurdu.
Bugün ayrıca Tarık ve Gadir isimli denizaltıları, tatbikatın ikinci gününde yüzeyde ve su altındaki hedeflere çeşitli torpidolarla karşı koydu. Bu çerçevede Gadir denizaltısı, belirlenen hedefe doğru Velfecr torpidosunu fırlattı.
Bugün ayrıca, Radyo Frekans (RF) Karıştırma sistemi ile donatılan Ümit isimli İHA, tatbikatta ilk kez görücüye çıkarıldı.
Tatbikat Sözcüsü Amiral Seyyid Mahmud Musevi, dün gece yerli Mersad sisteminin hava savunma entegre ağıyla koordinasyon içinde füze fırlatarak, düşmana ait havadaki hedefi düşürdüğünü duyurdu.
Zülfikar-1400 Tatbikatı Sözcüsü Amiral Musevi sözlerinin başka bir kısmında, İran İslam Cumhuriyeti’nin silahlı kuvvetlerinin birlik ve kardeşlikle, ülkemizin topraklarına yönelik her türlü saldırı karşısında tek yumruk olduğuna temasla, bugün düşmanların İran’ın sahip olduğu savunma kabiliyetleriyle  her türlü hesap hatası yapmaları halinde gafil avlanacaklarını herkesten daha iyi şekilde bildiklerini belirtti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com