Bahreyn’de gösteri

  • 23 Ekim 2016
  • 1.114 kez görüntülendi.
Bahreyn’de gösteri

Bahreyn halkı dikta Alı Halife yönetimi aleyhindeki gösterilerini dün de devam ettirdiler.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre dün Bahreyn’in seçkin din alimlerinden Şeyn İsa Kasım’ın ed-Deraz kentindeki ikametgahı çevresinde eylemlerini sürdüren Bahreyn halkından bir grub, yönetim güçlerinden Şeyh İsa Kasım’ın evininin ablukası kaldırmalarını istedi.

Bu gösterilerde yönetimin insanlık dışı girişimleri aleyhinde sloganlar atan ve ülkede halkın talebi olan reform ve değişikliklerin yapılmasını isteyen Bahreynliler ayrıca Yemen halkı ile dayanışma içinde olduklarını bildirerek Yemen’e askeri tecavüzde Bahreyn askeri güçlerinin de iştirak etmesini kınayarak, bir an evvel Bahreyn güçlerinin ülkeye getirtilmelerini istediler.

Öte yandan Bahreyn rejimi Şii el-Vifak’ı Milli grubunun mallarına el koyarak bu malların  27 Ekim tarihinde bir açık artırımla satışa çıkarılacağını bildirdiler.

Bunun üzerine Bahreyn ulema topluluğu yönetimin el-Vefak grubunu yasaklaması ve mallarına el koymasını kınayarak, bugün Bahreyn’de olup bitenlerin ülkeyi 30 yıl geriye götürmekte olduğunu bildirdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.