Irkçı İsrail cezaevlerinde Filistinli esirlerin durumu vahim

  • 23 Ekim 2016
  • 1.296 kez görüntülendi.
Irkçı İsrail cezaevlerinde Filistinli esirlerin durumu vahim

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti Başkanı İsa Karakıa, Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan 30 Filistinli esirin yakalandıkları ağır hastalıklar nedeniyle çok sıkıntı çektiklerini belirtti.

Kalkiliya şehrinde hasta esirlerle dayanışmak için yapılan eyleme katılan Karakıa, “Siyonist işgal rejimi cezaevi idaresinin hasta esirleri ihmal etmesi işgal rejiminin esirlere yönelik uyguladığı ağır ağır öldürme cezası haline gelmiştir. Bunun sonucu hasta esirlerin durumu kötüleşmekte ve hayatları tehlikeye girmektedir” dedi.
Karakıa yapığı açıklamada uluslararası camiaya çağrıda bulunarak, işgalcinin cezaevlerini ölüm mekanlarına dönüştürmesine engel olmasını istedi.
Diğer taraftan esir işleriyle ilgilenen heyet yaptığı açıklamada, Siyonist işgal rejimi zindanlarında dört idari esirin açlık grevinde olduklarını belirterek, açlık grevine başlamalarıyla bu esirlerin tek kişilik tecrit odalarına alındıklarını ifade etti.
Cezaevi idaresinin açlık grevindeki esirlere kötü davrandığını hatırlatan heyet, işgalcinin esirlerdeki her türlü iletişim aracına da el koyduğunu kaydetti.
Siyonist işgal rejimi esirlere gereken tedavi imkanını vermediğinden bazı esirler cezaevinde ve bazıları da çıktıktan kısa bir süre sonra şehit oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.