Beşar Esad Mevlit Kandili Etkinliğine Katıldı…

  • 04 Ocak 2015
  • 924 kez görüntülendi.
Beşar Esad Mevlit Kandili Etkinliğine Katıldı…

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad bugün, Vakıflar Bakanlığının Resul el Şerif Hz Muhammed’in mevlidi münasebetiyle Şam’daki el Afram Camiinde düzenlediği mevlit kandiline katıldı.

Mevlit kandilinde el Esad Şam Müftüsü Şeyh Beşir Abdülbari imamlığında kılınan akşam namazına devlet yetkilileri ve vatandaşlarla birlikte katıldı.

Mevlit Kandili Şeyh Selim Abdo el Akkad’ın okuduğu Kuran-ı Kerim ayetleri ile başladı.

Ardından Vakıflar Bakanı Muhammed Abdüssettar el Seyid; Hz Muhammed’in rahmet, rafet, kardeşlik ve insanlık çağrısına ışık tuttu. Bakan Seyit tekfirci ve arkalarında duran sözde Müslümanların dinin gerçeğini, ilke ve değerlerini çarpıtıp kanların akıtılması, fitne ve bölücülüğün yayılmasında din çatısı altında saklandıklarına dikkat çekti. Hem İslam hem de Hıristiyan dinlerinin katletme, kan akıtma, tekfircilik ve komplolardan kesinlikle uzak olduğuna dikkat çeken Seyyid; muhtelif adlandırmalar altındaki terör çetelerinin karanlık bayraklarıyla Suriye halkına karşı kin ve nefret kılıçları çektiklerine işaret etti.

Vakıflar Bakanı Seyyid Kuran-ı Kerim’den ayetler ve hadisi şeriflerle din arkasında saklanan tekfircilerin iddia ve fetvalarını çökerterek, Suriye ordusunun benzersiz bir duyarlılıkla Suriye topraklarını bu terör çetelerinin kirinden temizlemekte olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı el Esad’ın vatan gemisini güvenli bir şekilde karaya ulaştırma başarısında olduğunun altını çizen Seyyid; Esad’ın askerlerle ve vatandaşlarıyla birlikte iç içe olmasının düşmanları çılgına dönüştürdüğüne dikkat çekti.

Vakıflar Bakanı konuşmasında şehitleri ve yaralıları saygıyla selamlarken, Suriye’yi vatan ve halk olarak koruma uğruna şehit olanların asalet ve onurlarını belirtti.

Mevlit Kandili; Şam Müftüsü Abdülbari; Suriye’yi vatan ve halk olarak koruması, istikrar ve güvenliğin yeniden sağlanması ve bu yönde Cumhurbaşkanı el Esad’ı muvaffak etmesi için yüce Allah’a dua etme çağrısıyla son buldu.
Etkinliğe üst düzey devlet yetkilileri, din adamları ve halk kitleleri katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.