Abbas Güçleri 5 Hamas Üyesini Daha Tutukladı…

  • 04 Ocak 2015
  • 764 kez görüntülendi.
Abbas Güçleri 5 Hamas Üyesini Daha Tutukladı…

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine ve direniş taraftarlarına yönelik baskılarını yoğunlaştırdı.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin Hamas üyesi 5 kişiyi gözaltına aldığı ve bir kişiyi de ifade vermeye çağırdığı, Filistin Yönetimi zindanlarında tutulan ve açlık grevi yapan siyasi tutukluların sayısının da 4’e yükseldiği bildirildi.

Hamas Hareketi Batı Yaka Teşkilatı’nın bugün (4 Ocak Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Beytlahim’de Koruyucu Güvenlik biriminin Ramallah’taki Eğitim Fakültesi’nde okuyan Ahmed Uruc’u ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldığı belirtildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin halen Eğitim Fakültesi İslami Hareket Öğrenci Grubu üyelerinden 6 öğrenciyi gözaltında tuttuğu ve öğrencilerden 3’ünün açlık grevinde olduğu belirtildi.

El-Halil vilayetinde ise Genel İstihbarat birimi Dura beldesi sakinlerinden Alâ Ebreyuş’u gözaltına aldı. Filistinli gencin gözaltına alındığı andan itibaren açlık grevine başladığı ifade edildi.

Genel İstihbarat birimi ayrıca El-Kerame Sınır Kapısı’nda Selfit vilayeti sakinlerinden Bilal Receb Et-Teri ve Muhammed Yesar İştiye isimli iki genci umre dönüşü gözaltına aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.