Burucerdi: İran’ın siyaseti mazlumları savunmaktır.

  • 13 Mart 2015
  • 948 kez görüntülendi.
Burucerdi: İran’ın siyaseti mazlumları savunmaktır.

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, İran’ın bölgedeki  siyasetinin  caydırıcılık ve mazlumları savunmak olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Burucerdi,  dün İran’ın güneyinde  yer alan Buşehr  eyaletinde  şehitleri anma merasiminde  yaptığı konuşmada, İran’a yönelik tehditlerden dolayı İran’ın savunma gücünün çok fazla  arttırıldığını ve hiç bir gücün İran’a saldırma   cüretinde bulunamayacağını söyledi.

Burucerdi,  57  İslam ülkesinin durumuna temas ederek bunların çoğunun iç savaş gibi çeşitli  sorunlarla boğuştuğunu  belirterek,  İran’ın dünya emperyalizminin baskıları ve tehditlerine rağmen  güvenli bir ülke olduğunu, ilerleme ve kalkınmasını sürdürdüğünü söyledi.

İran meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı,  Amerika’ya da hitaben, Amerika’dan İran’ı nükleer programlarından geri adım attırmaya  çalışmaması gerektiğini belirterek,  İran milletinin nükleer bilim şehitleriyle, nükleer teknolojiden barışçı amaçlı yararlanmaya dayalı siyasetlerden  geri adım atmayacağına dair  anlaşmasının olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.