Deniz Kuvvetleri Günü Münasebetiyle İmam Hamaney Deniz Kuvvetleri Komutanını Kabul Etti…

  • 30 Kasım 2014
  • 702 kez görüntülendi.
Deniz Kuvvetleri Günü Münasebetiyle İmam Hamaney Deniz Kuvvetleri Komutanını Kabul Etti…

Deniz Kuvvetleri günü münasebeti ile gerçekleşen bu ziyarette İslam İnkılabı Rehberi İran Silahlı Kuvvetleri’nin halk arasında ve diğer ülkeler tarafından itibarlı görünmesi ve saygı duyulmasının en büyük nedenini İran Ordusu’na hakim olan direniş ve mücadeleci anlayış olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaney bu görüşmede “Kur’an’ın bizler için verdiği en büyük ders bizlerin güçlü iman ve direniş anlayışına inanır ve ona göre davranırsak hatta çok az malzeme ve imkanlarla çok büyük ve güçlü gözüken düşmanı yenmemizin mümkün olduğu hususudur” diye konuştular.

İslam İnkılabı Rehberi silahlı kuvvetlerin tüm siyasi akım ve gruplardan uzak ve bağımsız durarak her zaman kendi yeteneklerini geliştirmeleri gerektiğini ve kendi eksik ve zayıf noktaları varsa onları takviye etmeleri ve düşmanın ise başarısız ve güçsüz olduğu hususlarını ortaya çıkararak uzun vadeli düşünmeleri gerektiğini vurguladılar.

İran İslam Cumhuriyeti Başkomutanı Ayetullah Hamaney sözlerinin sonunda ise Deniz Kuvvetleri’nin Mukaddes Savunma dönemindeki başarılarını ve gösterdiği olağanüstü şehadet anlayışını hatırlatarak bu kuvvetin her zaman İran için gurur kaynağı olduğunu belirttiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.