Denizli’de tedavi gören IŞİD’li: Suriye ve Irak’ta çatışmalara katıldım

  • 09 Mart 2015
  • 1.141 kez görüntülendi.
Denizli’de tedavi gören IŞİD’li: Suriye ve Irak’ta çatışmalara katıldım

Türkiyeli terörist Çakar Suriye’de uçaksavar silahları üzerine eğitim alması ardından Suriye ve Irak’ta IŞİD saflarında çok sayıda terör eylemlerine katıldığını anlattı. Suriye’de tank mermisinin şarapneliyle yaralanması ardından Türkiye’ye kaldırıldığını söyleyen terörist Çakan, önce Antakya Hastanesinde iki gün tedavi gördüğünü, ardından da Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığını söyledi.

Suriye’de IŞİD saflarındaki yüksek sayıda Türkiyeli teröristin bulunduğuna dikkat çeken Çakan; Suriye’ye girip IŞİD saflarında savaştıklarına vurgu yaptı. Terörist Çakan memleketi olan Denizli’den de çok sayıda Türkiye vatandaşının IŞİD saflarında terör eylemlerine katıldıklarını söyledi.

Denizli Haber Gazetesinin aktardığı açıklamalarında terörist Çakan şöyle konuştu: “8 ay önce Suriye’ye gittim. Kamplarda eğitim sorumlusu olarak görevlendirildim. Sayısızca çatışmalara girdim. 18 gün önce Denizli’ye geri dönüp ailemle helalleştim ve bir daha görüşemeyebileceğimizi söyledim. Tekrar Suriye’ye döndüğümde, Esad’ı bitirmek için büyük bir operasyona giriştik. Çatışmaların ikinci gününde tank mermisinden kopan şarapnelin bacağıma saplanmasıyla yaralandım ve Türkiye’ye getirildim. Hatay Antakya’da 2 günlük tedavimin ardından Denizli’ye geldim ve burada tedavime başlandı.”

Suriye’ye gittiğinde “şeriat” (vahhabilik) ve Arapça eğitimi aldığını söyleyen Çakan, şunları aktardı: “Bu eğitimleri almayan cihada katılamaz. Daha sonra eğitim kamplarında askeri eğitim aldım. Uçaksavar kullanıyordum. Irak ve Suriye’de birçok bölgede savaştım.”

Öte yandan hastanedeki güvenlik görevlilerinin Emrah Çakan’ın odasında ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı bilgisine ulaşıldı. Çakan hakkında herhangi bir soruşturma başlatılıp başlatılmadığı da bilinmiyor.

Bu arada Türkiyeli terörist Çakan’ın uzun bir süre IŞİD çetelerine komutanlık yaptığı bildirildi.

ABNA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.