Deyru’l-Belah’ta Hırsızlar Bir Üniversite Hocasını Öldürdü

  • 02 Ocak 2015
  • 956 kez görüntülendi.
Deyru’l-Belah’ta Hırsızlar Bir Üniversite Hocasını Öldürdü

Gazze’nin orta kesimlerinde yer alan Deyru’l-Belah’ta dün (1 Ocak Perşembe) gece soygun yapmaya kalkışan hırsızlar evin sahibini öldürdüler. Henüz kimlikleri tespit edilemeyen soyguncular tarafından öldürülen kişinin Aksa Üniversitesi öğretim görevlilerinden 62 yaşındaki Prof. Dr. Ahmed el-Mısri olduğu bildirildi.

Yerel kaynaklar tarafından verilen haberlerde, Dr. Ahmed el-Mısri’nin evindeki paralarını ve değerli eşyalarını almak isteyen soygunculara engel olmak istemesi üzerine kafasına vurarak ölümüne neden oldukları ifade edildi.

Olay hakkında soruşturma başlatan savcılık tarafından basına yapılan açıklamada soyguncuların kimliklerinin tespiti ve yakalanmaları, ölüm olayının da nedeninin tam olarak tespiti için soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Gazze başsavcısı İsmail Cibr olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada olayın tamamen bir soygun olayı olduğunu cinayetin de öldürülen kişinin kafasına kalın bir sopayla şiddetle vurularak gerçekleştirildiğini söyledi. Başsavcı Cibr canilerin belirlenmesi ve yakalanması için kendilerine yardımcı olunmasını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.