Ebu Merzuk: Kudüs İntifadası, işgali süpürüp atacak

  • 14 Ekim 2015
  • 665 kez görüntülendi.
Ebu Merzuk: Kudüs İntifadası, işgali süpürüp atacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, Yahudi yerleşimi kanser gibi yayılmış olmasına rağmen Kudüs İntifadası’nın işgali süpürüp atacağını söyledi.

Ebu Merzuk, intifadanın direnişi kucaklayacağını ve güvenlik koordinasyonu adı altında işgalciyle yapılan işbirliğini sona erdireceğini ifade etti.

Hamas liderlerinden Musa Ebu Merzuk, dün (13 Ekim Salı) sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bazıları istemese de intifada bölünmüşlük halini bitirecek ve gerçek anlamda ortaklığı kökleştirecek” dedi.

Kudüs İntifâdası’nın Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekân bakımından bölünmesine de son vereceğini ve kutsal mekânları koruyacağını bildiren Ebu Merzuk, intifadanın ayrıca Yahudi yerleşimi inşasını ve Yahudileştirme faaliyetlerini de durduracağını söyledi.

Kudüs İntifadası’nın izzet ve onur intifadası olduğunu bildiren Ebu Merzuk, Kudüs İntifadası’nın Filistin halkının ve Mescid-i Aksa’da baskınlara karşı nöbet tutan kadınların intifadası olduğunu belirtti.

Ebu Merzuk, intifadanın başarılı olması için Filistinlilerin birlik ve bütünlüğünün şart olduğuna dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.