Ehud Barak: İsrail Batı kamuoyunun desteğini kaybetti

  • 10 Kasım 2023
  • 84 kez görüntülendi.
Ehud Barak: İsrail Batı kamuoyunun desteğini kaybetti

İşgalci rejimin eski başbakanlarından olan Ehud Barak, bu rejimin yakında Gazze savaşı nedeniyle Amerikalılarla sorunlar yaşayacağına dikkat çekerek, Siyonist rejim İsrail’in Batı’daki kamuoyunun desteğini kaybettiğini ve bu savaşta Batılı hükümetlerin desteğini de yakında kaybedeceğini vurguladı.

Siyonist rejimin eski Başbakanı Ehud Barak, rejimin siyasi ve askeri yetkililerinin Gazze savaşını yönetme konusundaki performansını eleştirdi ve Amerikalılarla olan ihtilafları ve sorunlarının, önümüzdeki birkaç hafta içinde ortaya çıkacağını, İsrail’in Avrupa’da kamuoyunun desteğini kaybettiğini, bunun da oldukça endişe verici olduğunu açıkladı.
İşgal rejiminin eski Başbakanı ayrıca, “Son dönemde İsrail’in insani nedenlerden dolayı Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması yönündeki taleplerin artmasıyla birlikte Amerikalı yetkililerin açıklamaları ve konuşma biçimleri de değişti ve başlangıçta Batı’da ve Amerika’da İsrail’e duyulan sempati büyük ölçüde azaldı.” diye sözlerine ekledi.
Washington’un İsrail’in güvenliğinin ana garantörü rolüne değinen Ehud Barak, “Gazze’ye saldırı konusunda Amerikalılarla aynı fikirde olmayacağımız ve yakında başımızın belaya gireceği çok açık. Amerika İsrail’e hiçbir şeyi dikte edemez, ne yapması gerektiğini söyleyemez ama yine de Amerikalıları görmezden gelemeyiz ve Amerika İsrail’in güvenliğinin ana garantörüdür.” açıklamada bulundu./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.