Yemen Ordusu Amerikan MQ9 İHA’sını düşürdü

  • 10 Kasım 2023
  • 88 kez görüntülendi.
Yemen Ordusu Amerikan MQ9 İHA’sını düşürdü

Yemen Ordusu, bu ülke hava savunmasının Yemen’in bölgesel sularında düşmanca girişimlerde bulunan bir Amerikan İnsansız Hava Aracını düşürdüğünü belirtti.

Fars haber ajansının verdiği haberine göre, Yemen silahlı kuvvetleri sözcüsü Yahya Serii, dün akşam (Çarşamba) bir Amerikan MQ9 insansız hava aracının düşürüldüğünü duyurdu. Yemen silahlı kuvvetleri sözcüsü, Yemen hava savunmasının İsrail’e askeri destek sağlamak amacıyla Yemen’in bölgesel suları üzerinde düşmanca ve casusluk görevi yürütürken bir Amerikan MQ9 İHA’sını düşürdüğünü açıkladı.

Yahya Serii aynı zamanda bu ülkenin Yemen topraklarını savunma ve tehditlere karşı koyma konusundaki meşru hakkına vurgu yaptı.Bu açıklamanın sonunda Filistin halkının desteği bir kez daha vurgulanırken, düşmanca hareketlerin Yemen topraklarını engelleyemeyeceği belirtildi. Yemen’in Siyonist rejime yönelik askeri operasyonları sürüyor.Siyonist rejimin Gazze’de işlediği suçlara tepki olarak geçtiğimiz günlerde Yemen ordusu, işgal altındaki Filistin topraklarının güneyindeki Eilat limanını füze ve drone saldırılarıyla hedef aldı. Yahya Serii, daha önce Siyonist rejimin Filistin halkına yönelik saldırıları devam ettiği sürece Yemen’in işgal altındaki topraklara yönelik saldırılarının da devam edeceğini belirtmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.