Ez-Zehhar: “Suudi Arabistan’ı Ziyaret İçin Resmi Davet Aldık”

  • 15 Mart 2015
  • 994 kez görüntülendi.
Ez-Zehhar: “Suudi Arabistan’ı Ziyaret İçin Resmi Davet Aldık”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın Suudi Arabistan’ı ziyaret için resmi davet aldığını ifade etti fakat ziyaretin ayrıntıları ve ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgi vermedi.

Mahmud Ez-Zehhar, Hamas ile işgal rejimi arasında esir takası için görüşmelerin olduğu yönündeki haberleri ise yalanladı.

Ez-Zehhar, bugün (15 Mart Pazar) Gazze’deki İslam Üniversitesi’nde düzenlenen siyasi panele katıldı. Ez-Zehhar, işgal yönetimi “Özgürlerin Vefası” esir takası anlaşmalarının tüm maddelerini yerine getirmeden ikinci bir esir takası anlaşmasından söz edilemeyeceğini belirterek, “İki kez bedel ödemek istemiyoruz” dedi.

Mısır’ın Gazze Şeridi’ne askeri operasyon düzenleme ihtimalinin düşük olduğuna işaret eden Ez-Zehhar, saldırıya uğramaları halinde saldırı ölçüsünce karşılık vereceklerini söyledi.

Suudi Arabistan’ın bölgedeki ve Arap ülkeleri nezdindeki rolünün önemine dikkat çeken Ez-Zehhar, yakın bir vakitte resmi davete icabet ederek Suudi Arabistan’ı ziyaret edeceklerini ifade etti.

Ez-Zehhar, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün geçmişte düştüğü hataya düşmeyeceklerini, ittifaklara girmeyeceklerini ve hiç kimseye tabi olmayacaklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.