Fransa’da genelinde gösteriler yapıldı

  • 08 Ocak 2015
  • 1.004 kez görüntülendi.
Fransa’da genelinde gösteriler yapıldı

Fransa’nın başkenti Paris’teki haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo gazetesinin binasına düzenlenen silahlı saldırının ardından Paris ve Fransa’nın diğer kentlerinde gösteriler yapıldı.
Paris’te düzenlenen gösteriye 35 bin kişinin katıldığı bildirilirken göstericiler arasında Müslümanlar da yer aldı ve bu saldırının İslam’la ve Müslümanlarla irtibatlandırılmasının kabul edilemez olduğunu bildirdiler.
Bu arada, Fransa İslam Konseyi, olayı sert bir dille kınayarak saldırının Müslümanlara mal edilmemesi gerektiğini vurguladı.
Öte yandan Fransa polisinin saldırganların kimliğini teşhis ettiği bildirildi.
Fransa’daki terör saldırısına ilişkin gelen resmi kaynaklardan teyit edilmemiş ilk bilgiye göre saldırganların kardeş olabileceği iddia edildi.
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, ulusa sesleniş konuşmasında ulusal yas ilan edildiğini açıkladı.
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, karikatür dergisi Charlie Hebdo’ya düzenlenen kanlı saldırının ardından ulusa sesleniş konuşması yaptı. Hollande konuşmasında, yas ilan ettiklerini ve saldırılara karşı birlik olmaları gerektiklerini vurguladı.
”Buradan herkese barış mesajı vermek istiyorum” diyen Hollande, ”Fransa dünyanın dört bir yanından başsağlığı mesajı aldı bugün. Herkes saldırganların yakalanmasını ve adalete teslim edilmesini istiyor. Saldırganlar mutlaka yakalanacak” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com