Gazze Savaşı’nda Yaralanan Bir Mücahid, Bu Sabah Şehid Oldu

  • 14 Nisan 2015
  • 936 kez görüntülendi.
Gazze Savaşı’nda Yaralanan Bir Mücahid, Bu Sabah Şehid Oldu

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşta yaralanan Filistinli direnişçilerden birinin bu sabah şehit olduğu açıklandı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal ordusunun geçen yaz Gazze Şeridi’ne açtığı savaşta yaralanan 22 yaşındaki Alyeve Nidal Alyeve’nin bu sabah tedavi gördüğü Gazze’deki Vefa Hastanesi’nde hayatını kaybettiğini söyledi.

Şehit Alyeve’nin Gazze’nin Ez-Zeytun Mahallesi sakinlerinden olduğunu bildiren El-Kudra, savaş sırasında başından ağır yaralanan Filistinli gencin Gazze’deki Vefa Hastanesi’nde tedavi görmekte olduğunu ve yaranın etkisiyle bu sabah dünyaya veda ettiğini belirtti.

Alyeve Nidal Alyeve’nin şehadetiyle birlikte, işgal ordusunun geçen yıl 7 Temmuz’da Gazze Şeridi’ne açtığı ve 51 gün süren savaş nedeniyle şehit olanların sayısının 2323’e yükseldiği ifade edildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları da yayınladığı bildiride Alyeve Nidal Alyeve’nin işgale karşı mücadelede şerefli bir hayatın ardından şehit olduğunu duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.