Gazze’de Sel Baskınları Bir Bebeğin Boğularak Ölmesine Yol Açtı…

  • 09 Ocak 2015
  • 836 kez görüntülendi.
Gazze’de Sel Baskınları Bir Bebeğin Boğularak Ölmesine Yol Açtı…

Gazze’de yağmurlar, şiddetli soğuk ve seller hayatın iyice zorlaşmasına neden oldu. Gazze’nin güneyinde Han Yunus bölgesinde, Rafah’ta, Gazze vadisinde ve daha başka muhtelif bölgelerde toplanan yağmur sularının tasfiye edilememesi sebebiyle sel suları birikti ve çok sayıda barınağı su bastı. Bazı yerlerde büyük miktarlarda sel sularının birikmesi sebebiyle emzikli bir kız bebeğin de biriken sularda boğularak hayatını kaybettiği haber verildi.

Hare Muhammed Atve isimli bir bebek evleri basan suların içinden kurtarılamadı ve boğularak hayatını kaybetti. Bebeğin boğulduğu mıntıkada çok sayıda evi ve barakayı su bastığı, bazı yerlerde suların yüksekliğinin iki metreye kadar çıktığı ifade edildi. Kurtarma çalışmalarının yoğunlaştırılması için bölgeye belediye ekiplerinden ve gönüllülerden çok sayıda sivil savunma elemanı gönderildi. Sivil savunma ekiplerinin bazı yerlerde tekneler ve sandallar kullanarak kurtarma faaliyetlerini sürdürdükleri ifade edildi.

Hamas mensuplarından da çok sayıda gönüllü sivil savunma elemanının olay yerine ulaştığı ve kurtarma çalışmalarına katkıda bulunduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin 7 Temmuz 2014’te başlattıkları ve 51 gün sürdürdükleri saldırılarda Gazze’de çok sayıda evin yıkılması ve yeniden imar çalışmalarının da başlatılmaması sebebiyle binlerce aile evsiz bir şekilde barakalarda hayatlarını sürdürüyor. Bu barakalar da doğal felaketlere karşı son derece korunaksız durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.