Hamas: Dünya halkları işgal savaşına karşı ayaklanmalı

  • 10 Kasım 2023
  • 17 kez görüntülendi.
Hamas: Dünya halkları işgal savaşına karşı ayaklanmalı

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin savaş ve saldırganlığına karşı tüm dünya insanlardan geniş çaplı seferberlik çağrısında bulundu.

Filistin Şahab haber ajansının haberine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Perşembe günü yaptığı açıklamada, şunları duyurdu: Bir kez daha milletlerden, Arap ve İslam aleminden ve dünyanın özgür halklarından eylem alanını artırmalarını, tüm kıtalardaki tüm şehirlerde, meydanlarda, başkentlerde boy göstermelerini ve halkın direnişini desteklemek için ayağa kalkmalarını istiyoruz.

Yapılan açıklamada Hamas, Filistin topraklarının özgürlüğünü, geri dönüş hakkını ve Filistinlilerin kendi kaderini tayin hakkını desteklemek için geniş çapta seferberlik yapılması ve işgalcilerin ve Filistinlilerin saldırılarının ayrıca Amerika’nın bu rejime sarsılmaz desteğinin kınanması için güçlü adımlar atılması çağrısında bulundu.

Hamas, Siyonist düşmanın Gazze’ye saldırısına karşı Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gösterilerin devamını ve yoğunlaşmasını talep etti./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.