Hamas, Gazze’de Yüzlerce Aileye Yardım Eli Uzattı…

  • 10 Ocak 2015
  • 740 kez görüntülendi.
Hamas, Gazze’de Yüzlerce Aileye Yardım Eli Uzattı…

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Gazze’nin orta kesiminde geçen Çarşamba gününden beri bölgeyi etkisi alan soğuk hava dalgası nedeniyle zor anlar yaşayan yüzlerce aileye yardım elini uzattı.

Çalışmalarla ilgili olarak dün bir açıklama yapan Hamas liderlerinden Yusuf Es-Semmak, Salı günü soğumaya başlayan havaların ardından Hamas’ın oluşturduğu yardım ekiplerinin bölgedeki ailelere yardım dağıtmaya başladığını söyledi.

Es-Semmak yaptığı açıklamada, ekiplerin yüzlerce evin damına naylon çektiğini, Deyr El-Belah’ta 300, El-Meğazi Mülteci Kampı’nda 200 evin yanında Nusayrat ve Bureyc mülteci kamplarıyla Ez-Zevayide köyünde de yüzlerce eve yardım dağıttıklarını ifade etti.

Hamas’a yakın öğrenci birliği olan İslamî Kitle’ye bağlı ekipler de yine Gazze Şeridi’nin orta bölgesinde onlarca aileye yardım etti. Öğrenciler sözkonusu ailelere 300 kumanya yanında kışlık giysi ile ışıldak dağıttı.

Es-Semmak yaptığı açıklamanın devamında, şartların oldukça ağır geçtiği bu dönemde uzlaşı hükümetinin görmezlikten geldiği Gazze halkına imkanları ölçüsünde yardım etmeye devam edeceklerini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.