Heniyye, Şehit Cesetlerini Vermesi İçin Siyonist Rejime Baskı Yapılmasını İstedi

  • 26 Kasım 2015
  • 750 kez görüntülendi.
Heniyye, Şehit Cesetlerini Vermesi İçin Siyonist Rejime Baskı Yapılmasını İstedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Kudüs İntifadası şehitlerinin cesetlerini ailelerine teslim etmesi için işgal yönetimine baskı yapılmasını istedi.

Heniyye, dün (25 Kasım Çarşamba) şehit Hedil Avvad’ın ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi. Heniyye’nin ayrıca işgal güçlerince yaralanan Nurhan Avvad’ın ailesiyle de görüştüğü ifade edildi.

Şehitlerin Filistinliler ve İslam ümmeti için övünç kaynağı olduğunu kaydeden Heniyye, başta Filistin’in şehit kadınları ve genç kızları olmak üzere şehitleri asla unutmayacaklarını söyledi.

İşgal güçlerinin şehitlerin cesetlerini alıkoyarak ailelerine teslim etmemesinin işgalcilerin cinayetlerine eklenen yeni bir cinayet olduğunu belirten Heniyye, Avvad ailesiyle gurur duyduğunu, Hedil ve Nurhan’ın vatana bağlılığın ve kutsal değerler konusundaki duyarlılığın örneği olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı, yaralı Nurhan Avvad’a acil şifalar diledi.

İşgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’yı hedef alan ihlallerine karşı Filistinli gençlerin 1 Ekim’de başlattıkları intifada devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.