İran, ABD ve Avrupa savaş gemilerini bölgeden kovdu

  • 29 Aralık 2014
  • 900 kez görüntülendi.
İran, ABD ve Avrupa savaş gemilerini bölgeden kovdu

Fars Haber Ajansının verdiği habere göre, ABD ve Avrupa ülkelerine ait savaş gemileri, İran Ordusunun Muhammed Resulallah (sas) isimli büyük askeri tatbikatının düzenlediği bölgeden deniz kuvvetlerinden gelen uyarı ardından çekilmek zorunda kaldı.
Tatbikat sahasında uçuş yapan İran ordusuna ait bir uçak, keşif görevi sırasında, ABD ve Avrupa’ya ait savaş gemilerini tatbikat bölgesinden geri çekilmesi konusunda uyardı.
Bu arada, İran İslam Cumhuriyeti ordusu, Muhammed Resulullah (saa) tatbikatında yeni avcı mayın sistemini başarıyla test etti.
Tatbikatın dördüncü gününde düşmanın İran karasularına sızmasını engellemek için donanmaya bağlı uçaklar, gemiler ve denizaltıları Umman Denizi’nde tatbikat bölgesini geniş çapta mayınla döşedi.
Öte yandan deniz kuvvetleri donanma gemileri; ticari gemileri ve petrol tankerleri mayınların tehlikesinden korumak amacıyla RH helikopterleriyle mayın arama operasyonu düzenledi. Mayın arama operasyonunda İran’ın en yeni mayın arama sistemi ilk kez devreye girdi.
Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Habibullah Seyyari, yeni sistemin, denize döşenen güdümlü mayınları bulmak için kullanıldığını belirtti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.