İran Meclis Başkanından Pakistan’a Taziye Mesajı

  • 18 Aralık 2014
  • 730 kez görüntülendi.
İran Meclis Başkanından Pakistan’a Taziye Mesajı

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, Pakistan’ın Pişaver kentinde okul öğrencilerinden bir grubun öldürülmesi faciası dolayısıyla Pakistan milli ve senato meclisleri başkanlarına taziyetlerini bildirdi.

Habere göre Pakistan seneto ve milli meclisleri başkanlarına ayrı ayrı mesajlar gönderen İran meclis başkanı Ali Laricani, Pakistan’ın Pişaver kentinde bir okula düzenlenen siylahlı baskında okul öğrencilerinden bir grubun öldürülmesi olayından dolayı baş sağlığı dileklerini iletti..

“Bu kanlı olay bir kez daha dünya toplumunun huzur ve güvenliği açısından terör örgütleri tehlikesini göstermiştir” ifadesini kullanan Laricani, bu kanlı terör olayını kınayarak, Pakistan devleti, halkı ve yetkililerine taziyet dileklerini iletti.

Pişaver kentinde Pakistan Taleban terör örgütünün bir okula saldırısı sonucu 6 saldırganın yanı sıra okul öğrencilerinden 132 kişi hayatını kaybetmişti. Okul öğretmenleri ve Pakistan güvenlik güçlerinden de 9 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Bu kanlı olayda ayrıca 125 öğrenci de yaralanmıştır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.