İran ve Pakistan terörizmle ortak mücadeleye vurgu yaptılar

  • 18 Temmuz 2018
  • 964 kez görüntülendi.
İran ve Pakistan terörizmle ortak mücadeleye vurgu yaptılar

İran genel kurmay başkanı tümgeneral Muhammed Bagıri ve Pakistan kara kuvvetleri komutanı general Kamer Cavid Bacva, dün gece ortak bildiri yayınladılar.

İran genel kurmay başkanının Pakistan ziyaretinin sonunda yayınlanan bildiride, iki ülkenin güvenlik ve terörizmle mücadele ve istihbarat alış verişi alanında işbirliği yapılması konusunda anlaştıklarına yer verildi.

Bildiriye göre, iki taraf, sınır bölgesinin güvenliğini sağlamak ve güçlendirmek için sürekli ve çok aşamalı görüşmeler ve ortak operasyonlar ve taktik alanında işbirliğini sürdürecekler.

İki ülke ordularının sınır güvenliğini sağlamak için uluslararası ve bölgesel taktiklerden yararlanması  da bu ortak bildirinin diğer maddeleri arasında yer aldı.

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı ve Pakistan Silahlı Kuvvetleri Komutanı tarafından yayınlanan ortak bildiride, taraflar topraklarının birbirlerine karış saldırı için kullanılmasına  izin verilmeyeceğinin de altını çizdiler.

Her iki taraf, özellikle IŞİD gibi terör örgütlerinin oluşturduğu tehdide karşı, bölgede barışa ve istikrara etkin bir şekilde destek vermek ve katkıda bulunmak konusundaki sorumluluklarını ve ortak sorumluluklarını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.