IŞİD Son 6 Ayda 120 Militanının İnfazını Gerçekleştirdi…

  • 01 Ocak 2015
  • 947 kez görüntülendi.
IŞİD Son 6 Ayda 120 Militanının İnfazını Gerçekleştirdi…

El Hades televizyonu, çeşitli Arap ve Avrupa ülkelerinden gelerek Suriye ve Irak’ta savaşan birçok militanın örgütten kaçmak için fırsat kolladığını bildirdi.

El Hades Muhabiri Meryem Şehade, örgütün Avrupa ya da Suriye ve Irak dışındaki Arap ülkelerinden gelen yabancı militanlarından ülkelerine dönmek isteyenlerin tutuklanarak idam edildiklerini bildirdi.

Haberde Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemcisi adlı örgütün IŞİD’in sadece son 6 ayda 120 militanını idam ettiğini açıkladığı belirtilirken, uzmanlar örgütten kaçmak isterken idam edilen militanların sayısının bundan çok daha fazla olabileceğini ifade ediyor.

Tekfirci gruplar içerisindeki ülkelerine dönmek isteyen militan sayısının ne kadar olduğunu tespit etmenin imkansız olduğunun belirtildiği haberde “kesin olan bir şey var ki militanların çok azı bunu başarabiliyor” ifadesine yer verildi.

Fransız yetkilileri, Suriye ve Irak’ta savaşa katılan militanlardan 100’ünün geri dönebildiğini belirtirken Suriye ve Irak’taki tekfirci gruplara katılan Fransız vatandaşı sayısının binden fazla olduğu bildiriliyor.

İngiliz yetkililerin Suriye’de savaşan 250 İngiliz vatandaşı militanın geri döndüğünü açıkladığını belirten el-Hades televizyonunun haberine göre Batılı istihbarat servisleri IŞİD’den firar eden Avrupa vatandaşı militanlarının Türkiye’ye geldiğini; ancak tutuklanacakları korkusuyla ülkelerine de dönemediklerini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.