Kime Ait Olduğu Belirlenemeyen Uçaklar, IŞİD’e silah atıyor.

  • 03 Ocak 2015
  • 1.074 kez görüntülendi.
Kime Ait Olduğu Belirlenemeyen Uçaklar, IŞİD’e silah atıyor.

      Selaheddin Eyalet Konseyi Güvenlik Komitesi Başkanı Casım ec-Cabere, kimliği belirsiz uçaklardan terör örgütü IŞİD’e silah atıldığını bildirdi.

      Bugün bir açıklama yapan Selaheddin Eyalet Konseyi Güvenlik Komitesi Başkanı, Irak istihbarat kaynaklarının kimliği belirsiz uçaklardan terör örgütü IŞİD’e Tikrit’in 24 kilometre Güney Doğusunda silah atıldığını tespit ettiğini açıkladı.

      Casim ec-Cebare, bunun ilk kez yapılmadığını, daha önce Tikrit’in Güneyinde yer alan Yesrip ve yine Selaheddin ve Musul’un birkaç noktasında bu olayın tekrarlandığını bildirdi.

       Selaheddin Eyalet Konseyi Güvenlik Komitesi Başkanı, bazı ülkelerin Irak’ın IŞİD’in işgali altına geçmesini ve teröristlerin bu ülkede kalmasını istediğini belirtti. 

       Terör örgütü IŞİD’e, ne zaman her hangi bir noktada sıkıştıysa, ABD’ye ait olabileceği düşünülen uçaklar havadan silah ve mühimmat gönderiyor.

        Irak Bedir Örgütü Genel Sekreteri Hadi el-Amir ise, ABD’nin IŞİD teröristlerine uçaklarıyla silah yardımında bulunduğu konusunda izahat yapması gerektiğine vurgu yapmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.